Şahin Professional Üç Yıldız Bent Billiard 9mm Filtreli Ebonit Saplı Pipo Cy410

Marka
Ürün Kodu : Cayu123
 Fiyat Düşünce Haber Ver

 

Gövde Tipi: Bent Billiard
Renk: Natural
Dış Yüzey: Smooth
Malzeme: Briar
Ağızlık Malzemesi: Ebonit
Ağızlık Tipi: Fishtail
Filtre: 9mm. Filtreli
Menşei: Türkiye
Ölçüler: 42*43*150mm
Oda Çapı: 19mm
Oda Derinliği: 33mm
Ağırlık: 41gr

Pipolarımızın tamamı Gül kökünden ve el işçiliği ile yapılmaktadır. Pipoların herbiri damar yapısı ve el işçiliği nedeniyle eşsizdir. 

Pipolar kadife saklama keslerinde ve özel kutusunda gönderilecektir. 

Pipolarımız latince Erica olarak bilinen Gül ağacının toprak altında kalan kök kısmından yapılır.Gül ağacı piponun içim anında oluşan nikotinli acı suyu emerek filtre görevi görür. Pipo için kullanılan diğer hiçbir materyal gül ağcının işlevini görmez. Gül ağacı içerisindeki yoğun silis nedeniyle ve bir keçe gibi iç içe geçmiş damar yapısı nedeniyle ateşe en dayanıklı materyallerin başında gelmektedir.

Gül ağacının yapısı diğer ağaçlarda olduğu gibi paralel damarlı değil keçe gibi birbirlerini yumak gibi saran bir yapıdadır. Ağacın bu yapısından dolayı Gül ağacı ile yapılan Pipolar çatlamaz ve uzun ömürlü olurlar.

Pipo içim anında ısınır ve genişler, soğuyunca büzülür. Pipo içim anında nem yapar, nemi emen ağaç şişer. Kuruduğu zaman büzülür. Gül ağacı bu genleşme ve büzüşmeyi en iyi şekilde dengeleyecek olan materyallerin başında gelir.

Pipo ile içen arasında bir uygunluk olması beklenir. Piponun büyüklüğü ile pipo sahibinin fiziki yapısı, piponun şekli ile pipo sahibinin çehresinin uyumlu olması gerekir.

Başlangıç aşamasında piponun tarzı ve büyüklüğünden ziyade pipoya yeni başlayacak birisinin seçtiği piponun içiminin kolay ve keyif verici olması gerekir. Pipoya adapte olabilmek için kaliteli bir pipo ile başlamak gerekmektedir. Zaten bir pipo içicisi iseniz sizin pipoda arayacağınız husus kesinlikle kalite ve estetik olmalıdır.

Piponun içim kolaylığı ve verdiği keyif piponun kalitesi ile doğru orantılıdır. Eğer uygun olsun diye basit ve kalitesiz bir pipo ile başlarsanız pipo içmenin keyfine asla varamazsınız. Kısa zamanda da pipoyu ter kedersiniz.

Pipo içmekten hoşlanır ve sürekli pipo içicisi olursanız birden fazla, 7-8 tane pipo edinmeniz gerekir. Çünkü pipo her içişte gözeneklerinden belli oranda nem emer. Bir pipoyu içimden sonra 4-5 gün dinlendirmeniz tavsiye edilir. Bu zaman zarfında pipo emdiği nemin atması beklenir. Aksi durumda acı bir tat vererek içimi acılaştırabilir. Pipoyu bekleterek gözeneklerine giren acı sıvıyı atmasını beklemeniz gerekir.

Piponun Temizlenmesi

Her içimden sonra içimlik temizlik ve belli bir müddet geçtikten sonra dönemlik temizlik yapmanız gerekir.

Piponun temizliğinde gelişigüzel kesici aletler kullanmamalısınız. Piponuzun hasar görmemesine, haznenin içinin ve deliklerinin formunun bozulmamasına önem göstermelisiniz.

Pipoyu her kullandığınızda içimlik temizliğini yaparak dinlenmeye bırakmalısınız. Kullandıktan sonra piponuzu pipo maşası ile piponun tabanında kalan kalıntıları nazikçe karıştırıp piponuzu ters çevirdiğinizde dökülecek hale getirmelisiniz.

Kalıntıları boşalttıktan sonra tüy fırça ile yuvadaki ve ebonitteki suyu ve kalıntıları temizlemelisiniz.

Yeni aldığınız pipoların haznesine ilk içimden önce çok ince bir tabaka süzme bal sürmenizi tavsiye ederiz. Bu şekilde ağacın içini ateşten koruyacak, daha çabuk kurumlanma sağlayacak ve güzel bir aroma elde edeceksiniz.

Piponuzu ilk 10 kullanımda 3/1 oranında doldurarak kullanın.

Hazne kısmını 2 mm kurum bağlayıncaya dek temizlemeyin.

Piponun sapını pipo sıcakken çıkartmayın.

Piponun sapını takıp çıkartırken sağa sola çevirerek çıkartın.

Piponuzu asla gülü ateşle, pürmüzle yakmayın.

Piponun hanesinin pipo kaşığı haricinde herhangi bir cisimle temizlemeyin.

Pipoyu asla herhangi bir sıvı madde ile yıkamayın.

Piponuzu asla güneşte bırakmayın.

Piponuzun sapı zor girip çıkıyorsa bağlantı kısmına kuru sabun sürerek alıştırın.

Piponun sap kısmını ısırmayın.

Asla filtresiz kullanmayın.